Zakodowany matematyczny Dzień Ziemi

23 kwietnia klasy 5a i 6b zrealizowały aktywność 7 z I Modułu  Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego (Nie)zwykła Matematyka. Celebrując święto naszej planety uczniowie uczestniczyli w lekcji „Zakodowany matematyczny Dzień Ziemi”. Dzieci rozwiązywały zadania, których treść nawiązywała do działań, które możemy wszyscy podejmować, aby chronić naszą planetę m.in. jazda na rowerze do szkoły, oszczędzanie wody, sadzenie drzew i kwiatów, kompostowanie odpadów itd. Całe zadania lub fragmenty ich treści zakodowałam za pomocą kodu QR, alfabetu Morse’a i szyfru PigPen.

Treści zadań wykorzystanych podczas lekcji: https://docs.google.com/presentation/d/1PCnlyiGjS2L8RmXtV7Axdg7Wt9kP10UOMocdHNXDwuk/edit?usp=sharing

Iwona Kowalik

Uczennice kl. 5a skanują treść zadania zapisanego w kodzie QR
Jedno z zadań, którego treść zakodowano szyfrem PigPen