Rekrutacja

Sukces naszej szkoły w programowaniu!

12 czerwca 2024 roku w Auli Politechniki Wrocławskiej odbyła się Gala podsumowująca projekt Wrocław Koduje 2.0   Fundacji Liga Niezwykłych Umysłów oraz Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu. Wrocław Koduje 2.0 to obok podobnych programów prowadzonych w Londynie i Amsterdamie, jeden trzech największych w Europie miejskich projektów edukacyjnych w obszarze nauki programowania. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 5000 uczniów z całej Polski. 

Podczas Gali miała miejsce ciekawa prelekcja na temat półprzewodników prowadzona przez eksperta z firmy Intel, a także otwarty konkurs z nagrodami. Następnie odbyło się wręczenie nagród dla najlepszych szkół. Jesteśmy bardzo dumne z naszych uczniów, bo dzięki wielu rozwiązanym przez Nich zadaniom, nasza szkoła uzyskała czołowe miejsce w aż 3 rankingach! Wywalczyliśmy:

3 miejsce w kategorii Najlepsze szkoły podstawowe VIII edycji Wrocław Koduje 2.0;

5 miejsce w kategorii Najlepsze szkoły podstawowe ogólnopolskiej edycji Ligi Niezwykłych Umysłów 2023/2024;

10 miejsce w kategorii Najlepsze szkoły VIII edycji Wrocław Koduje 2.0 (w tej kategorii uwzględniono wszystkie poziomy wrocławskich szkół)

W naszej szkole projekt był realizowany przez wszystkich uczniów klas 8a, 8b, 8c, 7a, 7b i 7c pod opieką pań Iwony Kowalik i Justyny Lis. Uczniami, którzy rozwiązali ponad 100 zadań są:

Ludwik Gawryłow z kl. 7b

Tomasz Antolak z kl. 8a

Magdalena Kaczyńska-Santana z kl. 8b

Yury Drobot z kl. 7b

Wysiłek włożony przez naszych uczniów i nauczycielki w naukę programowania i swój własny rozwój to powód do dumy! Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom, którzy aktywnie uczestniczyli w projekcie Wrocław Koduje 2.0. To nasz wspólny sukces!

Iwona Kowalik i Justyna Lis

Lokaty, które uzyskała nasza szkoła w projekcie Wrocław Koduje 2.0 i ogólnopolskiej edycji Ligii Niezwykłych Umysłów 2023/2024
Lokaty, które uzyskała nasza szkoła w projekcie Wrocław Koduje 2.0 i ogólnopolskiej edycji Ligii Niezwykłych Umysłów 2023/2024
Dyplom dla szkoły za zajęcie III miejsca w VIII edycji projektu Wrocław Koduje w kategorii szkół podstawowych
Dyplom dla szkoły za zajęcie III miejsca w VIII edycji projektu Wrocław Koduje w kategorii szkół podstawowych

 

Skip to content