Rekrutacja

Zajęcia o elektryczności z prof. Anną Hajdusianek

Tuż przed wakacjami uczniowie klasy 4a mieli okazję uczestniczyć w zajęciach dotyczących elektryczności, poprowadzonych przez Panią dr inż. Annę Hajdusianek, profesora Politechniki Wrocławskiej. Dzieci zostały wprowadzone w świat nauki poprzez wykonywane przez siebie eksperymenty. Dowiedziały się czym jest prąd elektryczny, jakie materiały go przewodzą i jakie niebezpieczeństwa wiążą się z porażeniem elektrycznością, znajdującą się np. w piorunach.  Czwartoklasiści budowali własne obwody elektryczne, w których wykorzystywali żarówki, diody, głośniki, silniczki. Udoskonalali je i dodawali kolejne elementy. Poprosili o możliwość budowania swoich obwodów z materiałów z dwóch gotowych zestawów. Dzieci tworzyły także obwody w oparciu o przygotowane instrukcje.

Uczniowie bawili się świetnie, co można zobaczyć na krótkim filmie z zajęć: https://youtu.be/qpl1aaxSS34 

Mamy nadzieję, że zajęcia przekonały dzieci, że nauka może być rewelacyjną zabawą i że współpraca jest bardzo ważna, nie tylko podczas eksperymentów. Kto wie, może wśród uczestników zajęć są przyszli naukowcy?

Jesteśmy ogromnie wdzięczni Pani Profesor Annie Hajdusianek za czas poświęcony naszym uczniom i przygotowanie tak bardzo interesujących i wciągających dzieci zajęć. 

Iwona Kowalik

Zajęcia o elektryczności poprowadzone w kl. 4a przez dr inż. Annę Hajdusianek, prof. PWr
Zajęcia o elektryczności poprowadzone w kl. 4a przez dr inż. Annę Hajdusianek, prof. PWr

 

 

Skip to content