Rekrutacja

GeoGebra w akcji: Kreatywna geometria na tabletach w klasach 5a i 5c

W naszej szkole stale poszukujemy nowoczesnych metod nauczania, które angażują uczniów i ułatwiają przyswajanie wiedzy. Jednym z narzędzi, które z powodzeniem wprowadziliśmy do zajęć matematyki w klasach 5a i 5c, jest aplikacja GeoGebra.

GeoGebra to interaktywne oprogramowanie matematyczne, które pozwala na wizualizację i dynamiczną pracę z różnymi zagadnieniami, w tym z geometrią. Na lekcjach wykorzystaliśmy tę aplikację do przypomnienia podstawowych pojęć geometrycznych takich jak: punkt, odcinek, półprosta, prosta, wielokąt, wielokąt foremny, koło i okrąg. Dzięki interaktywnym narzędziom uczniowie mogli w praktyce zobaczyć różnice między tymi figurami oraz samodzielnie je tworzyć na ekranie tabletów. Piątoklasiści wykorzystali też aplikację do przedstawiania różnego położenia dwóch prostych, dzięki czemu powtórzyli pojęcia prostych oraz odcinków równoległych lub prostopadłych. 

Po przypomnieniu podstawowych wiadomości uczniowie mieli za zadanie stworzyć własne rysunki, wykorzystując poznane figury geometryczne. Wśród prac pojawiły się różnorodne projekty złożone z kolorowych odcinków, wielokątów i okręgów: postacie bałwanków, domki, zamki, drzewa, a następnie proste projekty pojazdów przyszłości. 

Aplikacja GeoGebra nie tylko ułatwia zrozumienie trudniejszych zagadnień, ale także rozwija kreatywność i umiejętność rozwiązywania problemów. Praca na tabletach to dla uczniów atrakcyjna forma nauki, która jednocześnie przygotowuje ich do korzystania z nowoczesnych technologii w codziennym życiu.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z efektami pracy uczniów: https://drive.google.com/file/d/1rA53SkHoTc_awZw2cXHc1A5IcbBtukMu/view?usp=sharing

Iwona Kowalik

Praca z aplikacją GeoGebra na zajęciach w klasie 5a i 5c
Praca z aplikacją GeoGebra na zajęciach w klasie 5a i 5c



Skip to content