REKRUTACJA

rekrutacja

Nasze sukcesy

Sukcesy dzieci z Przedszkola nr 16 we Wrocławiu
w roku szkolnym 2021/2022

Sukcesy dzieci na szczeblu co najmniej miejskim

Tytuł konkursu/olimpiady Zasięg Organizator Liczba laureatów
„Sensoryczna Kartka Wielkanocna”
konkurs
plastyczny
ogólnopolski Przedszkole Publiczne im. Króla Lwa
w Węgorzynie
1
I miejsce
„Emocje oczami dziecka”
konkurs
plastyczno- literacki
miejskim Przedszkole nr 50 „Mały Kolejarz”
we Wrocławiu
1
I miejsce

Ponadto Przedszkole nr 16 otrzymało:

 • Certyfikat wzorowej placówki „Małego Misia w Świecie Wielkiej Literatury”,
 • Certyfikat udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Oto Hałabała, zna go Polska cała”,
 • Certyfikat uczestnictwa w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Zabawa sztuką”, w tym propagowanie sztuki w korelacji z kompetencjami kluczowymi
  i zgodnie z założeniami Pedagogiki Freblowskiej,
 • Certyfikat placówki wspierającej wszechstronny rozwój dziecka za aktywny
  i twórczy udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Wezwanie Teodora”,
 • Tytuł Ekokulturalnego Przedszkola za zrealizowanie wszystkich 9 wyzwań
  II edycji projektu „Ekokulturalne Przedszkole 2021/2022,
 • Certyfikat #20minutdlaMATEMATYKI za zorganizowanie zajęć z okazji Dnia Matematyki w ramach projektu #20minutdlaMATEMATYKI – edukacja matematyczna w domu i w przedszkolu.

Działania podejmowane przez nauczycieli z własnej inicjatywy.

 • Zorganizowanie konkursu fotograficznego dla przedszkolaków i ich rodziców pt. „ Zimowa rodzinna aktywność ruchowa”.
 • Zorganizowanie konkursu plastycznego dla przedszkolaków i ich rodziców
  ” Liściaki”.
 • Zorganizowanie konkursu plastycznego dla przedszkolaków pt. „Eko choinka”.
 • Zorganizowanie przedstawienia przez grupę V, w ramach obchodu „Dnia Języka Ojczystego”.
 • Zorganizowanie konkursu na plakat do wybranego wiersza, w ramach obchodu „Dnia Języka Ojczystego”.
 • Realizacja ogólnopolskiego projektu „EKO LUDEK”, którego celem było przekazywanie dzieciom podstawowych wiadomości o ekosystemach
  i zjawiskach przyrodniczych, znajdujących się w najbliższym środowisku, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za wszelkie zmiany w środowisku, których sprawcą jest człowiek , a także rozwijanie u dzieci wrażliwości na piękno przyrody. Obejmował m.in. stworzenie Kodeksu EKO LUDKA – spisu proekologicznych zasad, według których powinniśmy żyć aby chronić naszą planetę m.in. poprzez korzystanie ze zbiorowej komunikacji miejskiej, roweru, hulajnogi zamiast prywatnych samochodów, oszczędzania wody itd.
 • Udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata – Polska 2021”; akcji przyświecało hasło „Myślę, więc nie śmiecę”, udział w akcji został poprzedzony rozmową z dziećmi na temat istoty i zasad segregacji śmieci, konieczności ograniczania odpadów, dbania o środowisko naturalne oraz właściwych nawyków społecznych.
 • Obchody Światowego Dnia Drzewa; w tym dniu dzieci dowiedziały się m.in. jaką funkcję dla człowieka pełnią drzewa, na spacerze obserwowały różne drzewa rozpoznawały je po kształcie liści i owocach, wykonały z kasztanów „Drzewo życia”, a na koniec wspólnie z nauczycielkami posadziły małe drzewko w ogrodzie przedszkolnym.
 • Realizacja ogólnopolskiego projektu „Ekokulturalne przedszkole” edycja 2021/2022, w którym dzieci z nauczycielkami co miesiąc wykonywały kolejne zadania, a były to m.in.: *Zielona sala – utworzenie w sali zielonego kącika poprzez przyniesione przez dzieci rośliny doniczkowe – poznanie nazw gatunkowych roślin, wyznaczenie dyżurów do podlewania i dbania o rośliny. Przy tej okazji zwrócono uwagę dzieci na oczyszczanie powietrza przez rośliny, produkcję tlenu. *Kącik makulatury -akcja propagująca ochronę drzew i oszczędzanie papieru.*Hotel dla owadów – stworzenie bezpiecznej przestrzeni do zakładania gniazd i zimowania owadów. Realizacja tego zadania miała na celu uświadomienie dzieciom także, że nieodpowiednie działania człowieka(stosowanie oprysków chemicznych, częste koszenie traw i łąk, grabienie liści zanieczyszczanie powietrza) sprawiają, że owadów zapylających jest coraz mniej.*Ptasi bar -dzieci przygotowały smalcowe kule pełne ziaren, które zostały powieszone na drzewach w okolicy przedszkola.
 • Udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Zabawa sztuką”, który nastawiony był na naukę przez zabawę, realizację założeń pedagogiki freblowskiej, ale przede wszystkim łączenie świata sztuki z kompetencjami kluczowymi.
 • Udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Oto Hałabała, zna go Polska cała”, którego głównym założeniem było wprowadzenie dzieci w świat literatury dziecięcej, promowanie czytelnictwa, wychowanie do wartości, kształtowanie właściwych postaw społecznych, poczucia przynależności narodowej, wzbogacanie ogólnej wiedzy o świecie.
 • Udział w ogólnopolskim projekcie czytelniczym „Mały Miś w świecie Wielkiej Literatury”, zorganizowanym przez wydawnictwo MAC Edukacja, którego głównym celem było promowanie czytania bajek i baśni jako sposobu na rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka oraz kształtowanie postaw prospołecznych.
 • Udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Wezwana Teodora”, celem którego było wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka, ale także uświadomienie dzieciom, że o własny rozwój można dbać w każdym wieku,
  a pomoc okazywana innym jest równie ważna, jak troska o siebie samego, natomiast wszelkie podejmowane działania mogą być kreatywnym wyzwaniem.
 • Udział w ogólnopolskim konkursie dla nauczycieli i grup przedszkolnych
  „Do dzieła”, organizowanym w ramach II edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką”.
 • Udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Kolorowe parasolki”,
  zorganizowanym przez Niepubliczne Przedszkole „Kolorowy świat”
  w Kutnie.
 • Udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Koty – domowi ulubieńcy”, zorganizowanym przez Niepubliczne Przedszkole Językowe Mundo Marino
  w Katowicach.
 • Udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Jak wygląda wirus?”, zorganizowanym przez Przedszkole nr 16 w Żorach.
 • Udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Bukiet na Dzień Kobiet” zorganizowanym przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Turzy Śląskiej .
 • Udział w miejskim konkursie literacko -plastycznym „Emocje oczami dziecka”, zorganizowanym przez Przedszkole nr 50 im. Małego Kolejarza we Wrocławiu.
 • Udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Moja zakładka do książki”, zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 124 „Wesołe przedszkole”
  w Łodzi.
 • Udział w XX-leciu Miejskiego Programu Profilaktyki Logopedycznej
Skip to content