Dzień Głośnego Czytania w Przedszkolu

29 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, w nawiązaniu do zainaugurowanej przez Fundację ABCXXI kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. To dzień, który stwarza kolejną okazję do wprowadzenia przedszkolaków w magiczny świat bajek, opowiadań i wierszy. W ramach tej akcji przedszkolaków z Grupy I odwiedziła Pani Marta – mama Ignacego i Oliwki, która przygotowała kilka ciekawych propozycji książkowych. Dzieci w skupieniu i zaciekawieniu słuchały bajkowych opowieści oraz z wielką ochotą oglądały kolorowe ilustracje. Natomiast w Grupie IV dzieci w ramach projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” miały okazję zapoznać się z opowiadaniem Doroty Kluski „Wędrówka małego kasztanka”, na podstawie którego układały potem historyjkę obrazkową.

gr4 (2)
Dzień Głośnego Czytania w gr. IV