Dzień Drzewa

10 listopada –  data ta w kalendarzu wyznacza Dzień Drzewa. To czas, aby bliżej przyjrzeć się pięknej przyrodzie, zastanowić się,  jak zadbać o naszą Planetę. Dzieci z przedszkola właśnie w tej sprawie podjęły wiele ciekawych aktywności: przyszły do przedszkola w kolorach drzew – zielonym i brązowym, rozpoznawały drzewa po owocach i liściach, poznały budowę drzewa i funkcję lasu, tak po prostu poprzytulały się do drzew, posadziły małe drzewka, które ozdobiły przedszkolny plac zabaw. Ciekawym wydarzeniem było także stworzenie z kasztanów „Drzewa Życia” inspirowanego twórczością Gustawa Klimta, a także stworzenie rysunków techniką frottage, opierając kartkę o korę drzewa. To była niesamowita zabawa.

Gr1 (3)
Dzień Drzewa w gr. I