Lekarz pediatrii w gr. IV

5 października grupę IV odwiedził niezwykły gość. Była to mama Klary – lekarz pediatra. Pani Karolina opowiedziała dzieciom o swoim zawodzie, tym samym przybliżając im, czym zajmuje się lekarz. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, z zainteresowaniem słuchały opowieści o pracy lekarza. Dzieliły się doświadczeniami odnośnie chorób, które przebyły oraz mówiły o dolegliwościach ich bliskich. Dowiedziały się, w jakim celu wypisuje się receptę i gdzie można ją zrealizować. Usłyszały, że nie mogą brać leków samodzielnie lecz jedynie te podane im przez bliskich. Otrzymały również pamiątkową receptę na dobry humor 🙂 Dzieci miały niepowtarzalną okazję do obejrzenia prawdziwego lekarskiego fartucha, mogły posłuchać bicia serca kolegów dzięki stetoskopowi. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze.

gr4 (1)
Lekarz pediatrii w gr. IV