8 października dzieci z grupy II oraz III obchodziły Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego oraz Międzynarodowy Dzień Pisania Listów. W tym dniu dzieci uczestniczyły w zajęciach, podczas których poznały zawód listonosza, jego atrybuty oraz obowiązki. Przedszkolaki ułożyły historyjkę obrazkową ,,Historia pewnego listu”, dzięki której poznały drogę, jaką przebywa list od nadawcy do odbiorcy oraz dowiedziały się, w jaki sposób zaadresować list. Ponadto dzieci z wielkim zaciekawieniem oraz entuzjazmem obejrzały klasery ze znaczkami pocztowymi, poznając tym samym dział filatelistyki. Dodatkowo przedszkolaki z grupy II własnoręcznie ozdobiły oraz wysłały kartki pocztowe dla swoich najbliższych. Natomiast dzieci z grupy III brały również udział w zabawach matematycznych oraz logicznych, m.in. doprowadzając listonosza na pocztę zgodnie z zamieszczonym kodem.

gr2 (4)
Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego w gr. III