Dzień Kundelka w Grupie I

25 października swoje święto obchodzą wszystkie kundelki. Z tej okazji dzieci podczas zajęć miały okazję porozmawiać o miłości do zwierząt, szacunku i okazywaniu pomocy. Przedszkolaki zgłębiły wiadomości na temat wyglądu psa, jego pielęgnacji oraz żywienia. Zapoznały się z informacjami dotyczącymi schronisk dla zwierząt – zrozumiały, że posiadanie psa to odpowiedzialność i obowiązek. Dzieci – wspólnie z pluszowym przyjacielem Reksiem, który mieszka w sali grupy I – tego dnia wesoło bawiły się przy piosenkach o pieskach, żywo uczestniczyły w zabawach muzyczno – ruchowych, układały puzzle, grały w memory, przeliczały kości oraz wysłuchały bajeczek, których bohaterem były pieski. Na zakończenie wszystkie razem próbowały zbudować z klocków budę dla Reksia.

gr1
Dzieci z Grupy I biorą udział w zajęciach o kundelkach