REKRUTACJA

rekrutacja

Wizyta Strażaka w gr. I, II i III

9 listopada mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu Pana Konrada, strażaka reprezentującego Ochotniczą Straż Pożarną w Ostrowie Wielkopolskim. Przedszkolaki z grup I, II i III uczestniczyły w zajęciach, w trakcie których poznały ciekawostki związane z pracą strażaków. Dzieci dowiedziały się również, w jakich okolicznościach wzywać straż pożarną oraz jak się zachować w sytuacjach zagrożenia. Dodatkowo przedszkolaki miały możliwość obejrzenia i przymierzenia stroju strażackiego. Ponadto dzieci z zaciekawieniem przyglądały się temu, jak prawidłowo wykonać resuscytację, by następnie spróbować samodzielnie przeprowadzić uciśnięcia klatki piersiowej na fantomie.

1
Chłopiec z grupy I wykonuje ćwiczenia na fantomie w asyscie strażaka
2
Dzieci z grupy I ze strażakiem
3
Dzieci z grupy II z Paniami i strażakiem
4
Dzieci z grupy III z Panią i strażakiem
Skip to content