REKRUTACJA

rekrutacja

Szlachetna Paczka

Szanowni Państwo,

jak co roku w okresie świątecznym zachęcamy rodziców naszych przedszkolaków do pomocy innym. W tym roku bierzemy udział w akcji ,,Szlachetna Paczka”. Jest to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy organizowana przez Stowarzyszenie Wiosna. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. Nasze przedszkole objęło pomocą pana Marcina (46 lat) pochodzącego z Wrocławia. Pan Marcin jest osobą samotną, poruszającą się na wózku inwalidzkim, utrzymującą się jedynie z zasiłków. Wśród jego kluczowych potrzeb znajdują się: artykuły spożywcze (herbata, kawa, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne, konserwy rybne, owoce i warzywa w puszkach). Środki czystości: mydło / żel myjący, szampon, pasta do zębów, szczoteczka do zębów, płyn do płukania, proszek do prania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące, żel do golenia. Odzież męska: bluza (rozmiar L), koszulka/t-shirt (rozmiar L). Wyposażenie mieszkania: pościel – poszwy, prześcieradło (rozmiar 140×200), blender ręczny. Potrzeby niematerialne: dodatkowa rehabilitacja. Serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w zbiórce najpotrzebniejszych rzeczy. Artykuły można dostarczać do nauczycielek z grup: II, III, V. Akcja trwa do  6 grudnia.

Pamiętajmy o tym, iż już od najmłodszych lat dzieci uczą się empatii, szacunku do innych ludzi oraz idei pomocy drugiemu człowiekowi. Mamy nadzieję, że zaangażowanie dzieci, rodziców i nauczycieli przyniesie niesamowite efekty, a przede wszystkim realnie pomoże panu Marcinowi i sprawi, że w tym świątecznym czasie na jego twarzy pojawi się uśmiech.

szlachetna paczka

 

 

 

Skip to content