Urodziny Kubusia Puchatka w grupie IV i V

18 stycznia jest uznawany za Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. To właśnie tego dnia w 1882 roku, czyli aż 140 lat temu w Londynie, urodził się A. A. Milne, twórca misia łakomczuszka o małym rozumku.

Tego niezwykle przyjaznego, ale nieco niezdarnego puchatego misia, kochającego miód, znają i uwielbiają dzieci na całym świecie.

Dzieci z grupy IV i V wraz ze swoimi wychowawczyniami postanowiły uczcić ten dzień i poświętować wspólnie z Kubusiem Puchatkiem. Dzień był pełen atrakcji. Zaczął się od czytania fragmentów książki o misiu. Poznany tekst stał się inspiracją do dalszych zajęć.  Dzieci w tym dniu od rana układały puzzle, odgadywały zagadki, wykonywały prace plastyczne związane z Kubusiem. Były różne zabawy, degustacja miodu oraz konkurencje sprawnościowe. Nie zabrakło również wesołych tańców i korowodów przy bajkowej muzyce.

Dzieci z grupy IV z maskotkami i książkami o przygodach Kubusia Puchatka.
Przedszkolaki z grupy V z plakatem informującym o urodzinach Kubusia Puchatka.