Dzień LEGO

Przedszkolaki z grupy II oraz V obchodziły Międzynarodowy Dzień LEGO przypadający 28 stycznia. W tym dniu motywem przewodnim stały się klocki. Dzieci obejrzały film edukacyjny „80 lat firmy LEGO”, z którego dowiedziały się szczegółów na temat powstania oraz istnienia firmy tworzącej klocki, które podbiły serca milionów dzieci oraz dorosłych. Ponadto dzieci segregowały klocki według  kolorów, doskonaliły umiejętność dodawania i przeliczania, układały klocki według podanej sekwencji, odwzorowywały ułożenie klocków według wzoru, kolorowały figurkę LEGO. Międzynarodowy Dzień Klocków LEGO był wspaniałą okazją do zabaw konstrukcyjnych tym rodzajem klocków. Tego dnia w naszym przedszkolu powstało wiele niesamowitych budowli.

(1)
Przedszkolaki z grupy II z nauczycielką.
(2)
Przedszkolaki z grupy II układające klocki według wzoru.
(4)
Dzieci z grupy II segregujące klocki według kolorów.
(3)
Przedszkolaki z grupy II układające klocki według wzoru.
(6)
Dzieci z grupy V z plakatem przedstawiającym logo firmy LEGO.
(5)
Dziewczynka podczas zabawy klockami LEGO.