Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112 w grupie I i II

11 lutego obchodzony jest Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. To bardzo ważny numer telefoniczny, o którym powinien wiedzieć każdy człowiek, nawet ten najmniejszy. Również dzieciaki z I i II grupy zostały zapoznane z numerem alarmowym 112, który umożliwia bezpłatne połączenie ze służbami ratowniczymi o każdej porze dnia i nocy. Przedszkolaki m.in. wysłuchały wierszy o numerach alarmowych, obejrzały film edukacyjny, rozwiązywały zagadki dotyczące straży pożarnej, pogotowia oraz policji. Dobierały w pary numer alarmowy z pojazdem służb oraz osoby pracujące w nich. A na koniec bardzo dobrze odnaleźli się w zabawie “Zgłoszenia”, gdzie odgadywały w jakich zdarzeniach potrzebna jest straż pożarna, ambulans, a w jakich policja. Na zakończenie zajęć na każde dziecko czekał dyplom.

Grupa II (1)
Dzień numeru alarmowego w grupie II
Grupa I (2)
Dzień numeru alarmowego w grupie I