Zimowa Olimpiada w grupie V i VI

XXIV Zimowa Olimpiada w Pekinie właśnie trwa od 4 lutego 2022 roku. Przedszkolaki z grupy V i VI postanowiły rywalizować  w organizowanych w przedszkolu dziecięcych zimowych igrzyskach. Dzieci przystąpiły do zawodów w dwóch konkurencjach olimpijskich: narciarstwie i saneczkarstwie. Ale zanim zabawa zaczęła się na dobre, mali sportowcy własnoręcznie wykonali narty i tor saneczkowy. Jednym słowem zadbali o zaplecze techniczne. Przydało się do tego trochę tektury, rolek po papierze toaletowym, odmierzonej długości  sznurka i woreczków śniadaniowych.  A efekt okazał się znakomity. Przedszkolaki  zdobyły także podstawową wiedzę o polskich olimpijczykach, dyscyplinach i konkurencjach olimpijskich. Życzymy miłego oglądania zdjęć. Brawo mali sportowcy!

gr V (1)
Dziewczynka z grupy V przygotowująca się do startu w konkurencji saneczkarskiej.
gr V (2)
Chłopiec z grupy V pokonujący slalom na nartach.
gr VI (1)
Chłopiec z grupy VI w trakcie pokonywania slalomu na nartach.
gr VI (2)
Przedszkolaki z grupy VI kibicujące swoim kolegom i koleżankom z grupy podczas konkurencji narciarskiej.