Wizyta gr. V, VI i VII w bibliotece

Dzieci z grup V, VI oraz VII w środę (tj. 16.02.2022) odwiedziły Bibliotekę Szkolną w ZSP nr 16. Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejść między regałami – najbardziej zainteresowały je regały z kolorowymi książkami dla najmłodszych. Pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach na półkach. Przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.  Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika, a także poznały zasady wypożyczania książek. Na zakończenie wizyty, dzieci obejrzały filmową adaptację książki „Basia i gotowanie”. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia.

Gr. V (1)
Dzieci z gr. V zapoznające się z zasadami wypożyczania książek w bibliotece.
Gr. V (2)
Przedszkolaki z gr. V podczas oglądania filmu animowanego „Basia i gotowanie”.
Gr. VI (1)
Dzieci z gr.VI oglądające regały z książkami dla najmłodszych.
Gr. VI (2)
Pani bibliotekarka opowiadająca dzieciom z gr. VI o swojej pracy w bibliotece.
Gr. VII (1)
Dzieci z gr. VII w trakcie oglądania wystawy w bibliotece szkolnej.
Gr. VII (2)
Dzieci z gr. VII pozujące wśród regałów z książkami.