DZIEŃ KOTA

17  lutego obchodziliśmy niezwykłe święto – „Dzień kota”. Tego dnia przedszkolaki zamieniły się w wesołe koty, których nie sposób było nie zauważyć: piękne wąsy, kocie uszy, a nawet puszyste ogony. Były wesołe „kocie zabawy”: plastyczne, integracyjne, ruchowe oraz muzyczne, rozwiązywanie zagadek o kotach, różnorodne zadania konkursowe, a także śpiewanie i tańce przy kocich piosenkach. Dzieci również bardzo chętnie opowiadały o swoich czworonożnych przyjaciołach, które mają w domu. Teraz już wszystkie przedszkolaki dobrze wiedzą, że o koty trzeba dbać, tak jak zresztą o inne zwierzęta. „Dzień kota” był również okazją do podkreślenia roli kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienia dzieci na potrzeby zwierząt.

Dzieci z grupy I obchodzą Dzień Kota.
Wychowankowie z grupy I podczas zajęć o kotach.

Grupa II 1

Grupa II 4

Dzieci z grupy V z fotobudką z wizerunkiem kota 1
Dzieci z grupy V z fotobudką z wizerunkiem kota.

GR VI 2

gr VI 3

Dzieci zgrupy VII w kocich maskach
Dzieci zgrupy VII w kocich maskach.
Dzieci z grupy VII Kocie zabawy
Dzieci z grupy VII Kocie zabawy.