Dzień Piekarzy i Cukierników

Marzec to miesiąc ważny dla wszystkich piekarzy i cukierników, bo właśnie w tym miesiącu, a dokładnie 15 marca, obchodzą oni swoje święto. Dzieci z grupy V i VI w ramach obchodów Dnia Piekarzy i Cukierników dowiedziały się, na czym polega praca piekarza i cukiernika. Przedszkolaki rozmawiały o ważnej roli obu zawodów dla innych ludzi. Dzięki ciężkiej pracy piekarza i cukiernika, rano na sklepowych półkach dostępne są bułki, chleb i inne wypieki, w tym ciasta. Dzieci z obu grup w tym dniu miały okazję zapoznać się z różnymi rodzajami pieczywa oraz składnikami potrzebnymi do ich wypieku oraz mogły posmakować bułki i różne rodzaje chleba. Na zakończenie zajęć dzieci z grupy V i VI zamieniły się w małych piekarzy i cukierników – tworzyły ciasto z masy solnej i lepiły z niego słodkie bułeczki, dekorowały tekturowe torty, a nawet upiekły własne ciasteczka. To był dzień pełen wrażeń!

gr V (1)
Dzieci z grupy V ugniatają masę solną na bułeczki.
gr V (2)
Udekorowane słodkie bułeczki z masy solnej wykonane przez dzieci z grupy V.
gr VI (1)
Dziewczynki z grupy VI ozdobiły tekturowy tort kolorowymi koralikami i papierkami.