Światowy Dzień Wody

We wtorek 22 marca grupa I, II, V i VI obchodziły Światowy Dzień Wody. W każdej grupie odbyły się zajęcia, które miały na celu rozwijanie zainteresowań dzieci o otaczającym je świecie oraz rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej. Przedszkolaki utrwaliły sposoby oszczędzania wody, dowiedziały się do czego służy woda oraz jaki ma wpływ na życie i zdrowie człowieka, roślin i zwierząt. Brały udział w wodnych doświadczeniach, dzięki którym dowiedziały się, jakie właściwości ma woda, dlaczego jedne przedmioty toną, a inne utrzymują się na powierzchni oraz z czego jest kostka lodu i co powstanie, gdy lód się rozpuści. Wsłuchiwały się w odgłosy wody i odgadywały poszczególne dźwięki (woda kapiąca z kranu, ulewa, napuszczana do wanny, płynąca w strumyku, gotująca się). Zadania przeplatane były muzyką i zabawami rytmicznymi.

Grupa I (1)
Maluszki z grupy I podczas zajęć o wodzie.
Grupa I (2)
Chłopiec z grupy I wsypuje sól do słoika – doświadczenie pn. „Magiczne jajko”.
Grupa I (3)
Zabawy badawcze z wodą w grupie I.
7D5C09CA-1859-4998-8B76-8D21DFEEC7FE
Dzieci z grupy II podczas zabawy „Co pływa, a co opada na dno wody?”.
391FAFE8-AD21-4F34-90A3-90CB1B297EF7
Chłopiec z grupy II podczas przenoszenia pomponów, za pomocą klamerki, do nakrętki o odpowiednim kolorze.
DB494882-EDEF-419B-A774-1773F40DE8EA
Dzieci z grupy II biorące udział w zabawach badawczych z wykorzystaniem wody.
Dzieci z grupy IV ubrane całe na niebiesko z okazji Światowego Dnia Wody.
gr V (1)
Dziewczynki z grupy V badają zmysłami właściwości wody.
gr V (2)
Dzieci z grupy V na tle swoich prac plastycznych wykonanych z okazji Światowego Dnia Wody.
Grupa VI
Przedszkolaki z grupy VI rozmawiają siedząc w kole o oszczędzaniu wody.