REKRUTACJA

rekrutacja

Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca jest kolorowy nie tylko z powodu Pierwszego Dnia Wiosny! W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Tego dnia na znak wsparcia dla osób z Zespołem Downa ubieramy dwie różne skarpetki. Kolorowe skarpetki nie do pary symbolizują społeczne niedopasowanie, odmienność, zróżnicowanie – wszystko, z czym spotykają się osoby dotknięte tym schorzeniem. Dzieci z naszego przedszkola również przyłączyły się do tej akcji. Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach dydaktycznych dotyczących tolerancji, szacunku i akceptacji, obejrzały prezentację, wysłuchały wiadomości na temat Zespołu Downa oraz zaprojektowały własne skarpetki nie do pary.

IMG_8597
Kolorowe skarpetki w grupie IV.
gr V (1)
Skarpetki nie do pary wykonane przez dzieci z grupy V.
gr V (2)
Kolorowe skarpetki dzieci z grupy V założone na znak solidarności z Osobami z Zespołem Downa.
gr VI (1)
Dziewczynki z grupy VI na tle tablicy o tolerancji ozdobionej kolorowymi skarpetkami przesyłają serduszkowe pozdrowienia dzieciom z zespołem Downa.
gr VI (2)
Dziewczynka z grupy VI dopasowuje kolorowe skarpetki do butów.
gr VII (1)
Dzieci z grupy VII ze skarpetkami nie do pary.
gr VII (2)
Dzieci z grupy VII podczas obchodów Dnia Kolorowej Skarpetki.
Skip to content