Dzień Marchewki

To właśnie marchewka jest warzywem, które zawiera niezbędne dla zdrowia witaminy. Aby zachęcić dzieci do spożywania marchewki, przedszkolaki z grupy I i II uczestniczyły w Dniu Marchewki. W tym dniu dzieci ubrały pomarańczowe stroje, przyniosły wspaniałe okazy marchewek. Maluchy brały udział w zabawach muzycznych, ruchowych, plastycznych przygotowanych przez nauczycieli. Odgadywały zagadki o warzywach, rozpoznawały marchewkę wśród innych warzyw, układały w całość pocięte obrazki z marchewką. Dzieci próbowały sok marchewkowy, chrupały surową marchewkę i delektowały się ciastem marchewkowym. Śmiechu i zabawy było co niemiara – ale o to właśnie chodziło, żeby ten dzień był wyjątkowy inny od wszystkich – marchewkowy – zakręcony. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe, piękne i uśmiechnięte.

Grupa I (0)
Dzień Marchewki w grupie I.
Grupa I (2)
Zabawy w grupie I z okazji Dnia Marchewki.
Grupa I (2a)
Dzieci z grupy I badają właściwości marchewki.
Zdjęcie nr 5
Marchewkowe łamigłówki w grupie II.
Zdjęcie nr 6
Przedszkolaki z grupy II poznają właściwości jedzenia marchewki.
Zdjęcie nr 7
Dzieci z grupy II rozwiązują marchewkowe zadania.