REKRUTACJA

rekrutacja

Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci

W pierwszym dniu kwietnia grupa I świętowała Międzynarodowy Dzień Książki dla dzieci. Święto to obchodzone jest co roku w dzień urodzin duńskiego klasyka literatury dziecięcej i autora baśni H. Ch. Andersena. Tego dnia wszystkie nasze zajęcia, zabawy i działania związane były z książką. Przedszkolaki dowiedziały się m.in. jak powstaje książka, rozmawiały nt. czym różnią się książki, segregowały je według wielkości oraz poznały zasady szanowania książek.

Następnie dzieci wraz z panią udały się do naszej szkolnej biblioteki. Dla niektórych z nich była to pierwsza wizyta w tym magicznym miejscu pełnym książek. Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejść między regałami, dowiedziały się kim jest bibliotekarz i na czym polega jego praca. Pani Basia w przystępny sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach na półkach, a także przeczytała dzieciom „Słonia Trąbalskiego”. Na pewno jeszcze nie raz przyjdziemy z wizytą.

Grupa I (1)
Grupa I obchodzi Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci.
Grupa I (2)
Zajęcia pt. „Jak powstaje książka” w grupie I.

 

Grupa I (3)
Przeglądanie książeczek przez dzieci z grupy I.
Grupa I (4)
Przedszkolaki z grupy I zwiedzają bibliotekę.
Skip to content