REKRUTACJA

rekrutacja

Koncert muzyczny – „Legendy opowiedziane muzyką – Szewczyk Dratewka”

W dniu 18.05.2022 nasze przedszkole odwiedzili artyści z Lubuskiego Biura Koncertowego „Orfeusz” z Zielonej Góry. Tym razem dzieci miały okazję uczestniczyć w dwóch koncertach pt. ” Legendy opowiedziane muzyką – Szewczyk Dratewka”. Przedszkolaki zapoznały się z muzyką charakterystyczną dla okolic Krakowa. Dzięki muzyce dzieci przeniosły się do Krakowa, gdzie według legendy rządził król Krak, który próbując bronić swoje królestwo przed smokiem szukał śmiałka, który w zamian za rękę jego córki Wandy rozprawi się z potworem. Uczestnicy koncertu z zapartym tchem wysłuchali muzycznej opowieści o przygodach Szewczyka Dratewki, przekonując się, o tym, że muzyka potrafi pięknie opowiadać.

Koncert 2 (2)
Przedszkolaki słuchające koncertu muzycznego.
Koncert 2 (1)
Dzieci z grup I, VI, VII podczas koncertu „Legendy opowiedziane muzyką – Szewczyk Dratewka”.
Koncert 1 (2)
Dzieci z grup II, III, IV i V słuchające koncertu muzycznego.
Koncert 1 (1)
Artyści z Lubuskiego Biura Koncertowego „Orfeusz” na szkolnej scenie.
Skip to content