REKRUTACJA

rekrutacja

Wizyta wolontariuszki EKOSTRAŻY

EKOSTRAŻ we Wrocławiu jest stowarzyszeniem, które od 2009 roku zajmuje się ochroną i ratowaniem zwierząt. Instytucja ta jest prowadzona przez osoby, którym nie jest obojętny los bezbronnych zwierząt. Członkowie i wolontariusze EKOSTRAŻY ratują zdrowie i życie zwierzęcych istot. Udzielają pomocy skrzywdzonym, bezdomnym  i wolno bytującym zwierzętom domowym oraz zwierzętom dzikim, których wiek lub stan uniemożliwia samodzielne przetrwanie na wolności. EKOSTRAŻ ma w swoich szeregach doświadczonych Inspektorów Ochrony Przyrody, a także wolontariuszy. Wszyscy pomagają z miłości nie pobierając za to żadnego wynagrodzenia.

25 maja 2022 r. nasze przedszkole odwiedziła wolontariuszka z EKOSTRAŻY z niezwykłym gościem – jeżem. Spotkanie rozpoczęło się krótką pogadanką na temat jeży, ich funkcjonowania oraz miejsc do życia. Podczas spotkania dzieci mogły poznać budowę jeża, zapoznały się ze środowiskami, w których żyją te zwierzęta, czym się żywią, a także dowiedziały się, jakie zagrożenia czyhają na jeże i jak można im pomóc. Wolontariuszka opowiedziała przedszkolakom również, w jaki sposób należy się zachować, gdy spotkamy jeża. Spotkaniu towarzyszyły również opowieści dotyczące historii podopiecznych, których do tej pory udało się wolontariuszce ocalić. Następnie nadszedł czas na poznanie jeżyka. Dzieci mogły obserwować jak się porusza oraz jak wcina swoje smakołyki. Dla naszych przedszkolaków było to niesamowite doświadczenie!

1
Wolontariuszka EKOSTRAŻY z jeżem.
2
Przedszkolaki z grupy IV i V słuchające pogadanki na temat jeży.
3
Dzieci z grupy V podczas bliskiego spotkania z jeżem.
Skip to content