Wizyta w bibliotece

W czerwcu grupa II udała się na wycieczkę do Biblioteki  mieszczącej się w niedalekiej odległości od przedszkola.

Wszyscy spotkaliśmy  się z ciepłym i życzliwym powitaniem.

Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z  magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich bywało  wcześniej  w bibliotece ze swoimi rodzicami. Jednak dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tak wielkiego księgozbioru. Pierwszy kontakt z książką dzieci mają bardzo wcześnie, ponieważ bliscy czytają im często różne książki  na przykład przed snem na dobranoc. W przedszkolu również nie ma chyba takiego dnia, aby nie przeczytać dzieciom choć jednej bajki czy opowiadania. Wszyscy zdajemy sobie sprawę jak bardzo ważnym w rozwoju dziecka  jest  rozbudzanie  zainteresowania książką. Cenne informacje, które zdobywamy poprzez czytanie książek  są nieocenione – to kopalnia wiedzy. Bezpośredni kontakt dzieci z miejscem, w którym można wypożyczyć książkę do domu, rozbudza wyobraźnię i poszerza wiedzę.

IMG_20220614_190208