Dzień Kropki

W dniu 15 września przedszkolaki z grupy I, II i IV obchodziły święto kreatywności, którego głównym celem jest umacnianie wiary we własne siły. Tego dnia ubrania wszystkich przybyłych dzieci ozdobione były różnobarwnymi kropkami. Przedszkolaki wzięły udział w licznych zabawach z kropkami w roli głównej – segregowanie kółek według rozmiaru i koloru, nawlekanie koralików zgodnie z podanym wzorem, układanie sekwencji. Dodatkowo podczas realizowanych zajęć dzieci wysłuchały opowiadania o tym, jak mała kropka zmieniła świat dziewczynki o imieniu Vashti. Poznana historia ukazała wszystkim, iż każdy posiada jakieś ukryte talenty, które drzemią głęboko w nas i czekają na odkrycie. Zwieńczeniem tego dnia było zrobienie pamiątkowych zdjęć w fotobudce oraz wykonanie przez dzieci pracy plastycznej z wykorzystaniem kółek.

Kropkowe drzewo” wykonane przez dzieci z grupy I.
Dzieci z grupy II z książką „Kropka” Petera H. Reynoldsa.
Dzieci z grupy IV podczas zabaw matematycznych z wykorzystaniem kół.
Przedszkolaki z grupy IV podczas zabaw z kolorowymi kulkami w roli głównej.

Przedszkolak z grupy IV pozujący w „Kropkowej fotobudce.