REKRUTACJA

rekrutacja

Dzień Kolorowej Skarpetki w grupie IV

Kolorowe skarpetki dzieci z grupy IV założone na znak solidarności z Osobami z Zespołem Downa.

21 marca jest kolorowy nie tylko z powodu Pierwszego Dnia Wiosny! W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Tego dnia na znak wsparcia dla osób z Zespołem Downa ubieramy dwie różne skarpetki. Kolorowe skarpetki nie do pary symbolizują społeczne niedopasowanie, odmienność, zróżnicowanie – wszystko, z czym spotykają się osoby dotknięte tym schorzeniem. Dzieci z grupy IV również przyłączyły się do tej akcji. Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach dydaktycznych dotyczących tolerancji, szacunku i akceptacji, wysłuchały wiadomości na temat Zespołu Downa oraz bajki pt. „Cudowny chłopak”.

Skip to content