REKRUTACJA

rekrutacja

Dzień Wody w grupie VI

22 marca to Światowy Dzień Wody, którego celem jest inspirowanie działań na rzecz wody w ogólnoświatowym znaczeniu. W tym roku dzieci z grupy VI przyglądały  się wodom podziemnym, które są niewidocznym skarbem, a mają istotny wpływ na życie na Ziemi. W najbardziej suchych częściach świata mogą stanowić jedyne źródło dostępu do wody. Dlatego zbudowaliśmy filtr, aby zaobserwować jak woda przenika przez różne warstwy gleby ( kamienie, piasek, glinę ) i móc zastanowić się, albo wyciągnąć wnioski, że pod ziemią kryją się czyste zasoby wody. Przedszkolaki wykonały także piktogramy ukryte w kroplach wody mówiące o dobrym i złym gospodarowaniu wodą. To była ważna lekcja ekologii.

Dzieci z grupy VI na tle tablicy z plakatami o wodzie i piktogramami w formie kropel wody.
Przedszkolaki z grupy VI obserwujące działanie filtru wodnego.
Skip to content