REKRUTACJA

rekrutacja

Dzień Teatru w grupie IV i VI

27 marca dzieci z grupy IV oraz VI obchodziły Międzynarodowy Dzień Teatru. Tego dnia przedszkolaki miały okazję rozwinąć swoją wyobraźnię oraz poszerzyć wiedzę na temat teatru, m.in.: sposobu zachowania się w teatrze, różnicowania oraz porządku tworzenia kukiełek, pacynek, marionetek. Podczas zajęć dzieci utrwaliły sobie również podstawowe zagadnienia teatralne takie jak: aktor, scena, widownia, kurtyna, przedstawienie. Dodatkową atrakcją była możliwość obejrzenia teatralnego spektaklu, a także odegrania krótkiego przedstawienia z wykorzystaniem rekwizytów, a zatem wcielenia się w wybraną przez siebie rolę.

Przedszkolak z grupy IV dopasowujący zdjęcie marionetki do odpowiedniego zbioru.
Przedszkolaki z grupy VI uczestniczące w teatrze pluszakowym.
Dziewczynki z grupy VI podczas odgrywania sceny w teatrze pluszakowym o zwierzętach.
Chłopcy z grupy VI z rekwizytami podczas przedstawienia teatralnego.
Chłopiec z grupy IV dopasowuje symbol bajki do tytułu.
Dziewczynka z grupy IV układająca historyjkę obrazkową przedstawiającą kolejne etapy robienia marionetki „W pracowni lalkarskiej”
Skip to content