Poranek logopedyczny w grupie IV – zajęcia prowadzone w ramach MPPL

6 czerwca dla dzieci z grupy IV zorganizowane zostały zajęcia prowadzone w ramach MPPL, których tematem przewodnim były „Urodziny jednorożca Lusia”. Przedszkolaki wzięły udział w licznych zabawach językowych doskonalących mowę oraz usprawniających pracę i koordynację narządów artykulacyjnych. Na początku zajęć dzieci opisały Lusia, znajdującego się na obrazku, przy użyciu przymiotników. Następnie, chcąc poznać bliżej Lusia i dowiedzieć się, co lubi robić, przedszkolaki podjęły się rozwiązania zagadki z cieniami – losowały cień obrazka, próbowały odgadnąć, co on przedstawia oraz nazywały czynności, które lubi wykonywać Lusio. Kolejno przedszkolaki, próbując naśladować miny Lusia, wykonały gimnastykę buzi i języka. Dzieci obejrzały również zaproszenie przygotowane przez Lusia oraz odczytały jego treść wraz z nauczycielem. Przedszkolaki pomogły także odszukać i nazwać produkty znajdujące się na liście zakupów jednorożca. Dodatkową aktywnością było przygotowanie tortu – wykonanie masażu kolegom i koleżankom z grupy – zgodnie z gestami demonstrowanymi przez nauczyciela. Podsumowaniem zajęć było wspólne obejrzenie zdjęć z przyjęcia jednorożca, ułożenie ich w odpowiedniej kolejności oraz opowiadanie o przebiegu urodzin, a także układanie kilkuelementowych puzzli przedstawiających prezenty otrzymane przez Lusia.

Poranek logopedyczny w gr IV.