Wizyta w bibliotece

Przedszkolaki z grupy IV odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną – filia nr 54 – we Wrocławiu. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.  Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci wysłuchały bajki z serii „Franklin”, obejrzały teatrzyk oraz obejrzały znajdujące się tam kukły. Pani bibliotekarka pokazała także dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Następnie zaprezentowała i dała do obejrzenia dzieciom książeczki z działu dziecięcego. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze.

Dzieci z grupy IV podczas zajęć w bibliotece.
Dzieci z grupy IV oglądają książki w bibliotece.
Chłopiec z grupy IV podczas zajęć w bibliotece.
Dziewczynki z grupy IV podczas zajęć w bibliotece.