Obchody „Dnia Dyni” w grupie III

W dniach 30 i 31 października b.r. dzieci z grupy III brały udział w „dyniowym zawrocie głowy” zorganizowanym z okazji „Dnia Dyni”. Pierwszego dnia przedszkolaki pomogły dekorować salę, a następnie dowiedziały się czym jest dynia i jak wygląda. Po zabawie rozwijającej spostrzegawczość , dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych „Kwiatowe jesienne kompozycje w dyniach”. Każde dziecko z wielkim zaangażowanie wykonało kompozycję którą ku wielkiej radości mogło zabrać do domu. Kolejnego dnia w sposób wielozmysłowy dzieci zapoznały się z budową, właściwościami oraz rodzajami dyni. Po zajęciach badawczych rozpoczęły się liczne gry i zabawy ruchowe w zespołach z wykorzystaniem dyń . Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia.

Warsztaty dyniowe w gr. III
„Kwiatowe jesienne kompozycje dyniowe”
Turlanie dyni
Zabawy ruchowe z wykorzystaniem dyni