Mobilne Planetarium w przedszkolu

7-go listopada dzieci z Przedszkola nr 16 uczestniczyły w projekcie edukacyjny pod nazwą „Mobilne Planetarium”, który łączy w sobie walory edukacyjne z rozrywką – a wiadomo, że nauka poprzez zabawę jest i przyjemna i skuteczna – szczególnie w przypadku najmłodszych. Wielki przeżyciem dla dziecięcej było zaproszenie do specjalnej kopuły, gdzie wyświetlone zostały prezentacje 3D o kosmosie. Będąc w kopule dzieci dowiedziały się i zobaczyły, jak powstał wszechświat, galaktyki, poznały planety Układu Słonecznego. Uzupełnieniem wiedzy o kosmosie były warsztaty o Wielkiej Niedźwiedzicy, Dziękujemy za tak interesujące dla nas wszystkich spotkanie.

Zdjęcie Saturna wykonane w kopule
Dzieci z gr. II na warsztatach
Chłopcy z gr. VI pokazują zdjęcia z Wielką NiedźwiedzicąGrupa IV przed wejściem do kopuły
Dzieci z gr. III na warsztatach