Dzień Jeża w grupie III

W poniedziałek 13 listopada dzieci z grupy III obchodziły „Dzień Jeża”. Rozwijanie zainteresowań przyrodniczych rozpoczęliśmy od rozwiązywania zagadek, z którymi dzieci poradziły sobie znakomicie. Następnie wysłuchały kilku wierszy o jeżach. Chętnie uczestniczyły w pogadance na temat stylu życia, ciekawostek o jeżach, a nawet niebezpieczeństwach im grożących. Dowiedziały się, że w Polsce jeże podlegają ścisłej ochronie. Dużo radości sprawiły dzieciom zabawy muzyczno-ruchowe i matematyczne, w których odgrywały rolę jeży. Z entuzjazmem wzięły udział w zabawie dywanowej „Na dywanie siedzi jeż”, po której z ochotą wykonały pracę plastyczną techniką mieszaną, w której pierwszy raz malowały używając plastikowych widelców. Zajęcia zakończono krótkim podsumowaniem i wręczeniem dzieciom dyplomów.

Dzieci podnoszą papierowe jeże nad głowy
Dzieci z grupy III biorą udział w zabawie „Na dywanie siedzi jeż”
Dziewczynki wykonują pracę plastyczną
Dzieci prezentują uzyskane dyplomy