REKRUTACJA

rekrutacja

Dzień Wody

22 marca dzieci z grupy IV poznały tajemnice wody i jej  znaczenie dla życia ludzi, zwierząt i roślin. Postanowiliśmy połączyć zajęcia edukacyjne ze świetną zabawą. Dzieci poznały wędrówkę kropel wody i dowiedziały się skąd się bierze deszcz. W czasie zabaw badawczych bliżej przyjrzeliśmy się wodzie. Badaliśmy rozpuszczalność różnych substancji w wodzie oraz co pływa, a co tonie. Rozwiązywaliśmy zagadki, rozpoznawaliśmy odgłosy deszczu, strumyka, burzy, morza…, zamienialiśmy się w krople wody. Po tych ciekawych zajęciach dzieci wiedzą, jak ważną rolę odgrywa woda w życiu człowieka i rozumieją, dlaczego i w jaki sposób należy oszczędzać wodę.

Dzieci oglądają film edukacyjny „Jak powstaje deszcz”.
Zabawa matematyczna „Krople”.
Dziewczynka układa napis.
Przeprowadzenie doświadczenia „Co pływa, a co opada na dno wody”.
Zabawy badawcze z wodą.
Zabawy badawcze z wodą.
Zabawy badawcze z wodą.
Skip to content