21.05.2026 dzieci z grupy II i III udały się autokarem na wycieczkę do Zagrody Pełen Wypas w Kaszówce (Przeworno). Serowarka Pani Maja i kozipas Pan Mariusz opowiadali o swojej pracy w zagrodzie. Serowarka o produkcji sera i o ziołach. A kozipas o kozach. Dzieci zbierały zioła z pobliskiego ogródka, wykonały własny serek przyozdabiając go ziołami. Wspinały się na pień drzewa. Spożyły posiłek na świeżym powietrzu. Zapoznały się z kozim stadem-poznały kozią rodzinkę, karmiły kozy, głaskały, dotykały. Na chwilę zamieniły się w meczące kozy i dowiedziały jak się je doi i czym się je karmi. Wielką frajdę sprawiła dzieciom przejażdżka taczką powożoną przez Pana Mariusza, w której na co dzień przewozi on siano oraz słomę. Dzieci grały w piłkę z pieskiem Luną. Głaskały pieska, którego nazwaliśmy Dziadzio oraz kota. Obserwowały kozy -jak mama karmi swoje maleństwo,jak maleństwo wskakuje na jej grzbiet i jak kozy się ze sobą kłócą. Zagroda Pełen Wypas okazała się bardzo klimatycznym miejscem z cudownymi, zaangażowanymi i pomocnymi gospodarzami i cudownymi zwierzątkami. W Zagrodzie można było zakupić miód,
sery, kozie mleko, śmietanę. Dzieci były bardzo zadowolone. Spędziły miło czas.


